Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Великосолонівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04375122) був реорганізований і увійшов до складу Єланецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Сесії сільської ради сьомого скликання

 

КУЙБИШЕВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ                                                                                      

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

         09  лютого  2016 р.                    с.  Куйбишевка                                   №3                                                                                                                                                       

                                                                                                        VІ сесія

                                                                                                                          сьомого скликання         

     Про перейменування назв вулиць

     Куйбишевської сільської ради

      (с. Куйбишевка)

 

          Керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування органів місцевого самоврядування» на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», листа заступника голови облдержадміністрації від 22 травня 2015 року №1143/25-05-28/6-15 «Про реалізацію заходів щодо заборони використання символіки тоталітарного режимів»  та з метою підготовки комплексу заходів щодо реалізації у Куйбишевській сільській раді Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» та розглянувши рішення сходки села від 09.02.2016 року,  сільська  рада

 

          В И Р І Ш И Л А:

 

  1.  Перейменувати назви вулиць в с. Куйбишевка:
  •  вулицю  Леніна  на  вулицю   _Центральна__
  • вулицю  Петровського  на вулицю  __Нижня__
  • вулицю  Жовтневу  на вулицю  __Андріївська__
  • вулицю Калініна  на вулицю  _   Паркова  _
  1. Рішення №3 від 19.11.2015 року вважати таким, що втратило чинність
  2. Звільнити громадян, які проживають на вулицях, назви яких змінені від сплати держмита при перереєстрації;
  3. Головному бухгалтеру сільської ради передбачити кошти для виготовлення аншлагів.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища.

 

 

             Сільський голова                                                        Л. О.  Катанова

 

 

 

 

 

ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО  РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

 

                                                                 РІШЕННЯ

                                                                                             

                                           

         16  лютого   2017 року           с. Велика Солона                              1

                                                                               

                                                                                   

                                                 сімнадцята  позачергова  сесія 7 скликання

 

         

        Про внесення змін до

        бюджету Великосолонівської

        сільської ради на 2017 р.

        

              Згідно  Бюджетного  Кодексу України   та  статті 65 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні “ ,  Великосолонівська сільська рада  

 

                                              В И Р І Ш И Л А  :

 

   

   Інформацію головного бухгалтера  сільської ради взяти до відома :

 

  1. За рахунок залишку , який був на рахунку сільської ради на 01.01.2017року , збільшити  видаткову  частину загального фонду сільського бюджету по :

 

   ТКВКБМС – 0170  “ Організаційне , інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради,районної ради, районної у місті ради (у разі її створення),міської , селищної ,сільської рад та їх виконавчих комітетів  ” на суму 18,500 тис. грн.

 

                          КЕКВ  -   2210    на суму    11,500 тис. грн.

                          КЕКВ -    2240    на суму      3,000 тис. грн.

                          КЕКВ -    2274    на суму      4,000 тис. грн.

 

 

 

 

 

 

ТКВКБМС – 1010 Дошкільна освіта   на суму 10,000  тис. грн.

 

                             КЕКВ – 2274  на суму  10,000 тис. грн.

 

ТКВКБМС – 6060 “ Благоустрій міст , сіл ,селищ ” на суму 79,600 тис. грн.

 

                             КЕКВ – 2210   на суму  79,000 тис. грн.

                             КЕКВ -  2240   на суму    0,600 тис. грн.

 

ТКВКБМС – 8370 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програми програм соціально-економічного та культурного  розвитку регіонів на суму 1,000 тис. грн.

 

                             КЕКВ – 2620   на суму  1,000 тис. грн.

 

ТКВКБМС – 8800   Інші субвенції    на суму 42,480 тис. грн.

 

                               КЕКВ – 2620    на суму  42,480 тис. грн.

 

2. За  рахунок передачі коштів із загального фонду до бюджету розвитку збільшити видаткову частину спеціального фонду сільського бюджету по:

 

    ТКВКБМС -0170 “  Організаційне , інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради,районної ради, районної у місті ради (у разі її створення),міської , селищної ,сільської рад та їх виконавчих комітетів  ”   на суму 10,000 тис. грн.

 

                            КЕКВ- 3110   на суму  10,000 тис. грн..

 

  ТКВКБМС – 1010 Дошкільна освіта  на суму  10,000 тис. грн.

 

                            КЕКВ – 3110  на суму 10,000 тис. грн.

 

   ТКВКБМС - 4090 Палаци і будинки культури , клуби та інші заклади клубного типу    на суму 27,000 тис. грн.

 

                            КЕКВ – 3110  на суму  27,000 тис. грн..

                        

 3.  Затвердити  загальний фонд сільського бюджету з дефіцитом в сумі              151,580 тис.  грн.,  джерелом покриття якого визначити залучення вільного

залишку на початок року ( БКФБ 208100) в сумі  151,580 тис. грн.,кошти , що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду ) (БКФБ208400)в сумі  47,000 тис. грн. згідно з додатком № 1 цього рішення.

 

 

 

 

 

4.Затвердити спеціальний фонд сільського бюджету з дефіцитом в сумі 47,000 тис. грн. ,джерелом покриття якого визначити кошти ,що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку спеціального фонду ,                 ( БКФБ 208400) в сумі 47,000 тис. грн. згідно з додатком № 1 до цього рішення.

 

    5. Затвердити  уточнений  обсяг видаткової частини бюджету в сумі                  1361,142  тис.  грн. з них по

загальному  фонду      -     1296,454 тис. грн.                                                              спеціальному  фонду  -        64,688 тис. грн. в тому числі бюджет розвитку 47,000 тис. грн.  згідно з додатком № 2 цього рішення. 

 

    6. Затвердити перелік об’єктів ,видатки на які у 2017 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку згідно з додатком №3.

 

  7. Затвердити уточнений перелік регіональних програм згідно з додатком  № 4.

 

  8. Затвердити уточнений обсяг міжбюджетних трансфертів згідно з додатком № 5.

 

  9. Додатки 1-5 є невід’ємною частиною цього рішення .

 

   10 . Контроль за виконанням  рішення покласти на голову постійної  комісії з питань бюджету та фінансів.                                                                                      

 

 

            

 

        Сільський голова                                Л.О.Катанова

 

                                                                                                                                  

 

 

ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ                                                                                      

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

        16  лютого  2017 р.                    с. Велика  Солона                                   №2                                                                                                                                                     

                                                                                                          

                                                                                            позачергова сімнадцята сесія

                                                                                                                               сьомого скликання     

     Про харчування дітей

     в ДНЗ «Теремок»

     в с. Велика Солона

 

          Відповідно до частини 6 статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанови Міністерства освіти і науки України №667 від 21.11.2002 року «Про затвердження порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей в державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», частини 6 статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів від 26.08.2002 р. №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів», затвердженою наказом МОН від 21.11.2002 р.  №667,  сільська  рада

 

                     В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Встановити, що батьки або особи, які їх замінюють вносять плату за харчування дітей у ДНЗ «Теремок» у розмірі 40% від установленої вартості харчування на день.
  2. Звільнити від сплати за харчування дітей:
  • батьків, або осіб, які їх замінюють у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму);
  • батьків, або осіб, які їх замінюють із сімей, що отримують допомогу згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
  1. Зменшити на 50%  розмір батьківської плати батькам, або особам, які їх замінюють у сім’ях в яких троє і більше дітей та батькам, які є учасниками АТО (учасники бойових дій) (при наявності довідок про склад  сім’ї та посвідчень батьків).

 

 

              Сільський голова                                              Л. О. Катанова            

 

 

 

 

 

ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО  РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

 

                                                                 РІШЕННЯ

                                                                                             

                                           

         11  травня    2017 року           с. Велика Солона                              1

                                                                               

                                                                                   

                                                 вісімнадцята    сесія 7 скликання

 

         

        Про внесення змін до

        бюджету Великосолонівської

        сільської ради на 2017 р.

        

              Згідно  Бюджетного  Кодексу України   та  статті 65 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні “ ,  Великосолонівська сільська рада  

 

                                              В И Р І Ш И Л А  :

 

   

   Інформацію головного бухгалтера  сільської ради взяти до відома :

 

  1. За рахунок залишку , який був на рахунку сільської ради на 01.01.2017року , збільшити  видаткову  частину спеціального фонду сільського бюджету по :

 

   ТКВКБМС – 9180  “  Цільові фонди ,утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим , органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади ” на суму 66,360 тис. грн.

 

                          КЕКВ  -   2210    на суму    44,360 тис. грн.

                          КЕКВ -    2240    на суму    22,000 тис. грн.

                          

 

 

 

 

 

                        

 

 2.  Затвердити  загальний фонд сільського бюджету з дефіцитом в сумі              198,580 тис.  грн.,  джерелом покриття якого визначити залучення вільного

залишку на початок року ( БКФБ 208100) в сумі  151,580 тис. грн.,кошти , що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду ) (БКФБ208400)в сумі  47,000 тис. грн. згідно з додатком № 1 цього рішення.

 

3.Затвердити спеціальний фонд сільського бюджету з дефіцитом в сумі 113,360 тис. грн. ,джерелом покриття якого визначити залучення вільного залишку на початок року (БКФБ 208100 )в сумі 66,360 тис грн.,кошти ,що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку спеціального фонду ,  ( БКФБ 208400) в сумі 47,000 тис. грн. згідно з додатком № 1 до цього рішення.

 

    4. Затвердити  уточнений  обсяг видаткової частини бюджету в сумі                  1427,502  тис.  грн. з них по

загальному  фонду      -     1296,454 тис. грн.                                                              спеціальному  фонду  -       131,048 тис. грн. в тому числі бюджет розвитку 47,000 тис. грн.  згідно з додатком № 2 цього рішення. 

 

  5. Додатки 1-2 є невід’ємною частиною цього рішення .

 

   6 . Контроль за виконанням  рішення покласти на голову постійної  комісії з питань бюджету та фінансів.                                                                                      

 

 

            

 

        Сільський голова                                Л.О.Катанова

 

                                                                                                                                  

 

ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО  РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

 

                                                                 РІШЕННЯ

                                                                                             

                                           

         06  липня    2017 року           с. Велика Солона                              1

                                                                               

                                                                                   

                                                 дев’ятнадцята    сесія 7 скликання

 

         

        Про внесення змін до

        бюджету Великосолонівської

        сільської ради на 2017 р.

        

              Згідно  Бюджетного  Кодексу України   та  статті 65 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні “ ,  Великосолонівська сільська рада  

 

                                              В И Р І Ш И Л А  :

 

   

   Інформацію головного бухгалтера  сільської ради взяти до відома :

 

  1. Збільшити доходну частину спеціального фонду сільського бюджету по:

 

КБКД- 50110000  ” Цільові фонди ,утворені Верховною Радою Автономної республіки Крим,органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади ” на суму 50,000 тис. грн.

 

  1. Затвердити уточнений обсяг доходної частини сільського бюджету в сумі 1212,562 тис грн. з них по 

 

загальний фонд            -    1144,874 тис. грн.

спеціальний фонд        -        67,688 тис. грн. згідно з додатком №1 цього рішення.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Збільшити видаткову частину спеціального фонду сільського бюджету  по

 

 ТКВКБМС – 9180  “  Цільові фонди ,утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим , органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади ” на суму  50,000 тис. грн.

 

                   КЕКВ – 2210  на суму  50,000 тис. грн..

 

 

  1. За рахунок залишку , який був на рахунку сільської ради на 01.01.2017року , збільшити  видаткову  частину спеціального фонду сільського бюджету по :

 

   ТКВКБМС – 9180  “  Цільові фонди ,утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим , органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади ” на суму 7,000 тис. грн.

 

                          КЕКВ  -   2210    на суму    0,500 тис. грн.

                          КЕКВ -    2240    на суму    6,500 тис. грн.

                          

 

 5.  Затвердити  загальний фонд сільського бюджету з дефіцитом в сумі              198,580 тис.  грн.,  джерелом покриття якого визначити залучення вільного

залишку на початок року ( БКФБ 208100) в сумі  151,580 тис. грн.,кошти , що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду ) (БКФБ208400)в сумі  47,000 тис. грн. згідно з додатком № 1 цього рішення.

 

6.Затвердити спеціальний фонд сільського бюджету з дефіцитом в сумі 120,360 тис. грн. ,джерелом покриття якого визначити залучення вільного залишку на початок року (БКФБ 208100 )в сумі 73,360 тис грн.,кошти ,що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку спеціального фонду ,  ( БКФБ 208400) в сумі 47,000 тис. грн. згідно з додатком № 2 до цього рішення.

 

    7. Затвердити  уточнений  обсяг видаткової частини бюджету в сумі                  1484,502  тис.  грн. з них по

загальному  фонду      -     1296,454 тис. грн.                                                              спеціальному  фонду  -       188,048 тис. грн. в тому числі бюджет розвитку 47,000 тис. грн.  згідно з додатком № 3 цього рішення. 

 

 

 

 

 

 

 

 8. Додатки 1-3 є невід’ємною частиною цього рішення .

 

   9 . Контроль за виконанням  рішення покласти на голову постійної  комісії з питань бюджету та фінансів.                                                                                      

 

 

            

 

        Сільський голова                                Л.О.Катанова

 

                                                                                                                                  

 

 

             

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

Герб

 

ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО  РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

                                                                                            

Р І Ш Е Н Н Я

 

     06 липня 2017 р.                       с. Велика Солона                                     №3     

                                                                                                                                                

                                                                                                         дев’ятнадцята  сесія

                                                                                                                           сьомого  скликання

Про  встановлення розміру

ставок земельного податку

на 2018 рік

 

 

 

           Керуючись п.35 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст.206 Земельного кодексу України «Про плату за землю» ст.ст.265,269-289 Податкового кодексу України, технічною документацією з нормативної грошової оцінки земель с. Велика Солона, Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Великосолонівська сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження):

- на забудовані земельні ділянки в межах населених пунктів с. Велика Солона,  Великосолонівської сільської ради на 2018 рік у розмірі 0,05 відсотка від нормативної грошової оцінки з урахувванням коефіцієнту індексації по кварталам у розрізі економіко – планувальних зон. (Додаток 1.)

- на земельні ділянки сільськогосподарських угідь в межах населених пунктів с. Велика Солона, Великосолонівської сільської ради на 2018 рік у розмірі 1,0 відсотка від нормативної грошової оцінки по агровиробничим группам. (Додаток 2).

- на земельні ділянки сільськогосподраських угідь, розташовані за межами населених пунктів в розмірі _1,0 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці пощі ріллі.

2. Встановити ставку земельного податку на земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні субєктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) у розмірі 4,0 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

 

 

 

3. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено:

- на земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів і нормативно грошову оцінку яких не проведено, в розмірі 4,0  відсотків від нормативно грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

4. Надати пільги по сплаті земельного податку для фізичних та юридичних осіб.

5. Затвердити Положення про сплату земельного податку на території Великосолонівської сільської ради (додаток 1).

6. Це рішення набирає чинності з 01.01.2018 року.

7. Рішення підлягає оприлюдненню в 10 –ти денний термін з дня його прийняття.

8. Копію рішення сільської ради надати в Очаківську ОДПІ для проведення нарахувань та контролю своєчасної сплати земельного податку.

9. Рішення сільської ради № 4 від 12.07.2016 року визнати такими, що втратило  чинність з 1 січня 2018 року.

10. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Великосолонівської сільської ради з питань планування бюджету та фінансів

 

 

 

            Сільський голова                                                Л. О. Катанова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                       Додаток № 1

                                                                                                             до рішення  №3 від 06.07.2017 р. 

                                                                                                             сесії  сільської  ради        

“ Про   сплату земельного податку

                                                                                                          на території Великосолонівської

                                                                                              сільської ради на 2018 рік 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про сплату земельного податку

на території Великосолонівської сільської ради

 

 

1. Платники земельного податку

1.1. Платниками податку є:

1.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2. землекористувачі.

1.2. Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIІІ Податкового кодексу України. 

 

2. Об'єкти оподаткування земельним податком

2.1.Об'єктами оподаткування є:

2.1.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2.1.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності. 

 

3. База оподаткування земельним податком

3.1.Базою оподаткування є:

3.1.1.нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

3.1.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

4. Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження), земельним податком

4.1. Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством.

4.2. Ставки податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються відповідно до пункту 6.1 цього положення. 

 

5. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

5.1. Встановити ставку земельного податку:

 5.1.1. на забудовані земельні ділянки в межах населених пунктів с. Велика Солона,  Великосолонівської сільської ради на 2018 рік у розмірі 0,05 відсотка від нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнта індексації по кварталам  у розрізі економіко- планувальних зон. (Додаток 1).

5.1.2. на земельні ділянки сільськогосподарських угідь в межах населених пунктів с. Велика Солона,  Великосолонівської сільської ради на 2018 рік у розмірі 1,0 відсотка від нормативної грошової оцінки по агровиробничим группам . (Додаток 2).

5.1.3. . на земельні ділянки сільськогосподарських угідь розташовані за межами населених пунктів у розмірі _1,0_ відсотка  від нормативно грошової оцінки одиниці площі ріллі.

5.2. Встановити ставку земельного податку на земельні ділянкиякі перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) у розмірі 4,0 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

 

6. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено 

6.1. Встановити ставку податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів і нормативну грошову оцінку яких не проведено, в розмірі 4.0 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по  області.

 

7. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

7.1. Від сплати податку звільняються:

7.1.1. інваліди першої і другої групи;

7.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років ;  

7.1.3. пенсіонери (за віком);

7.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

7.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

7.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 7.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

   7.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

   7.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):  - не більш як 0,25 га;

7.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

7.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

7.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

7.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи. 

 

8. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

8.1. Від сплати земельного податку звільняються:

8.1.1. органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, спеціалізовані санаторії України для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, військові формування, утворені відповідно до законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів;

8.1.2. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

8.1.3. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

8.1.4. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування , заклади культури , освіти , охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту , які повністю утримаються за рахунок коштів державного або  місцевих бюджетів. 

 

 

 

 

 

9. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

9.1. Не сплачується податок за:

9.1.1. сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;

9.1.2. землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

9.1.3. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

9.1.4. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

9.1.5. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

9.1.6. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

9.1.7. земельні ділянки, на яких розташовані дипломатичні представництва, які відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, користуються приміщеннями та прилеглими до них земельними ділянками на безоплатній основі;

 

 

9.1.8. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

 

10. Особливості оподаткування платою за землю

10.1. Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

10.2. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

10.3. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування. 

 

11. Податковий період для плати за землю

11.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

11.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців). 

 

12. Порядок обчислення плати за землю

12.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

12.2. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

12.3. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

12.4. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

12.5. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового кодексу України.

12.6. У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

12.7. У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

12.8. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

12.8.1. у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

12.8.2. пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

12.8.3. пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

12.9. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

 

 

13. Строк сплати плати за землю

13.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

13.2. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

13.3. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

13.4. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

13.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

13.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

13.7.У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населеного пункту), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин). 

     13.8.  Встановити розмір орендної плати  10 відсотків нормативної грошової     оцінки.

 

 

 

Спеціаліст сільської ради                                                                   С. В.  Вагін  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                             

Р І Ш Е Н Н Я

 

     06 липня 2017 р.                       с. Велика Солона                                     №2     

                                                                                                                                                 

                                                                                                         дев’ятнадцята  сесія

                                                                                                                            сьомого  скликання

                                                           Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

 

Про встановлення місцевих

податків і зборів на території Великосолонівської сільської ради  на 2018 рік»

 

    

 

       

 

            Керуючись пунктом 24 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст..ст. 265, 269 – 189 Податкового кодексу України, відповідно до статті 143 Конституції України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Великосолонівська сільська рада

 

       В И Р І Ш И Л А:

 

          1.Встановити, що місцевими податками та зборами є:

1.1.Податок на майно:

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; (додаток 1)

- транспортний податок; (додаток 2)

- збір за місце для паркування транспортного засобу; (додаток 3)

- туристичний збір (додаток 4)

 

1.2. Єдиний податок; (додаток 5)

1.3. Акцизний податок; (додаток 6)

 

з визначенням платника збору, об’єкта оподаткування, бази оподаткування, ставки збору, податку обчислення збору, податкового періоду, строку та порядку сплати збору, строку та порядку подання звітності про обчислення і сплату збору.

       

 

 

 

 

 

      2. Рішення підлягає оприлюдненню в 10-ти денний термін з дня його

          прийняття.

     3.  Дане рішення набуває чинності з 01.01.2018 року.

     4.  Рішення сільської ради № 3 від 12.07.2016 року визнати таким, що

          втратило  чинність з 1 січня 2018 року.

     5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію

         Великосолонівської сільської ради з питань планування бюджету та фінансів

 

 

 

                 Сільський голова                                            Л. О. Катанова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                         

                                                                                                      Додаток № 1

                                                                                                       до рішення сесії  сільської ради

                                                                                                       від  06.07.2017 р. №2

                                                                                                     “ Про встановлення місцевих

                                                                                                        податків  і зборів на території

                                                                                                        Великосолонівської сільської ради 

                                                                                                        на 2018 рік»

 

ПОЛОЖЕННЯ

про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

1. Платники податку

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

                                                    2. Об'єкт оподаткування:

2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2. Не є об'єктом оподаткування:

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

 г) гуртожитки; ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської ради.

 д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

 

                                                  3. База оподаткування:

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

 

                                             4. Пільги із сплати податку

4.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

4.2. Сільська рада встановлює пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких

 

 

 

зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

Об'єкт/об'єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органом місцевого самоврядування;

Об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об'єктом оподаткування. Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до цього підпункту.  

                                                   

5. Ставки податку

5.1. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської ради, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

5.2. Установити що на 2018 рік ставку податку об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, визначена пунктом 5.1. встановлюється в розмірі 0,2 % мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року за 1 кв.м.

5.3. Ставки податку на допоміжні  нежитлові приміщення (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні) встановлюються в розмірі 0 % від мінімальної заробітної плати.

 

                                                       6. Податковий період

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

                                              7. Порядок обчислення суми податку

7.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 4.1 пункту 4 цієї статті та відповідної ставки податку;

 

б) за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 4.1 пункту 4 цього положення та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об»єктів ( у разі її встановлення), та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об'єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 4.1 пункту 4 цього положення та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об»єктів ( у разі її встановлення), та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а" - "г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 7.1 пункту 7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

 Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

-  розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку;

-  розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

 

8. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника

 об'єкта оподаткування податком

8.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

8.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

 

 

 

 

                                           9. Порядок сплати податку

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується 100% до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

                                          10. Строки сплати податку

10.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

11 Контроль

12.Відповідальність

 

 

 

                Спеціаліст сільської ради                                                     С. В.  Вагін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                     Додаток № 5

                                                                                                          до рішення сесії  сільської ради

                                                                                                           від 06.07.2017 р.  року №2

“ Про встановлення місцевих податків  і зборів на території Великосолонівської  сільської ради  на 2018 рік»

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про єдиний податок

1. Загальні положення

1.1. Єдиний податок – це місцевий податок що встановлюється рішенням сільської ради відповідно до Податкового кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування".

1.2. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим статтею 291 Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в установленому порядку.

Платники єдиного податку відносяться до платників першої-четвертої груп та сплачують єдиний податок у розмірі, встановленому для відповідної групи.

2. Об’єкт оподаткування

2.1.Об’єктом оподаткування для платників першої-третьої груп є дохід суб’єктів підприємницької діяльності, визначений згідно порядку встановленого статтею  292,

 292-1 Податкового кодексу України.

2.2. Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

3. Ставки єдиного податку

Ставки єдиного податку встановлюються:

а) для платників першої групи – у розмірі 10 відсотків до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

б) для другої групи платників єдиного податку в розмірі 15 відсотків від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

 

в) третьої групи - у відсотках до доходу, відповідно до вимог статті 293.3 Податкового кодексу України;

г) четвертої групи - у відсотках до бази оподаткування, відповідно до вимог статті 293.9 Податкового кодексу України. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого статтею 289 Податкового кодексу України.

4. Податковий (звітний) період.

4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

4.2. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

Платники єдиного податку сплачують єдиний податок відповідно до положень статті 295 Податкового кодексу України.

 

 

    Спеціаліст-землевпорядник

    сільської ради                                                                      С. В.  Вагін

                                                                                                          Додаток № 3

                                                                                                          до рішення сесії  сільської ради

                                                                                                          від  06.07.2017 року № 2

“ Про встановлення місцевих податків  і зборів на території Великосолонівської сільської ради  на 2018 рік»

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про збір за місця для паркування транспортних засобів

    1. Платники збору

     1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

    1.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської ради.

     2. Об'єкт і база оподаткування збором

     2.1. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

     2.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

     3. Ставки збору

     3.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі: 0,05 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

     3.2. При визначенні ставки збору враховується місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність.

     4. Порядок обчислення та строки сплати збору

     4.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об'єкта оподаткування.

     5. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

          Секретар сільської ради                                                           В. К.  Жоржа

 

 

 

                                                     

 

 

                                                                                           

                                                                                                                         Додаток № 4

                                                                                                            до рішення сесії  сільської ради

                                                                                                           від  06.07.2017 року № 2

“ Про встановлення місцевих податків  і зборів на території Великосолонівської  сільської ради  на 2018 рік»

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про туристичний збір

 

     1. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

     2. Платники збору

     2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської  ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

     3. Ставка збору

     3.1. Ставка встановлюється у розмірі:  0,5 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 268.4 Податкового кодексу України.

     4. База справляння збору

     4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 268.5.1 Податкового кодексу України, за вирахуванням податку на додану вартість.

     4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

     5. Порядок сплати збору

     5.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

     5.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

     6. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

        Секретар сільської ради                                                     В. К.  Жоржа    

 

 

 

 

                                                                                                                        Додаток № 2

                                                                                                      до рішення сесії  сільської ради

                                                                                                       від  06.07.2017 року № 2   

“ Про встановлення місцевих податків  і зборів на території Великосолонівської  сільської ради  на 2018 рік»

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про транспортний податок

 

     1. Платники податку

      1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

     2. Об'єкт оподаткування

    2.1  Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

        Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндра двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

     3. База оподаткування

     3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

     4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

     5. Податковий період

     5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

     6. Порядок сплати податку

     6.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

     7. Строки сплати податку

     7.1. Транспортний податок сплачується:

      а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

     б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

           Секретар сільської ради                                        В. К.  Жоржа                                           

 

 

 

 

                                                                                                                        Додаток № 1

                                                                                                      до положення про єдиний податок

 

Ставки єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, на території  Великосолонівської сільської ради за КВЕД ДК 009-2010

 
 

Код виду економічної діяльності

Види діяльності

Ставка у відсотках
 до мінімальної заробітної плати на 1 січня податкового (звітного) року

 

для першої групи платників

для другої групи платників

 

01.1 

Вирощування однорічних і дворічних культур 

  

20

 

01.2 

Вирощування багаторічних культур 

  

20

 

01.4 

Тваринництво 

  

10

 

01.5 

Змішане сільське господарство 

  

20

 

01.6 

Допоміжна діяльність у сільському господарстві та післяурожайна діяльність 

  

20

 

01.7 

Мисливство, відловлювання тварин і надання пов'язаних із ними послуг 

  

20

 

02.1 

Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві 

  

20

 

02.2 

Лісозаготівлі 

  

20

 

02.3 

Збирання дикорослих недеревних продуктів 

  

20

 

02.4 

Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві 

  

20

 

03.1 

Рибальство 

  

20

 

03.2 

Рибництво (аквакультура) 

  

20

 

09.9 

Надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин і розроблення кар'єрів 

  

20

 

10.1 

Виробництво м'яса та м'ясних продуктів 

  

20

 

10.2 

Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків 

  

20

 

10.3 

Перероблення та консервування фруктів і овочів 

  

10

 

10.4 

Виробництво олії та тваринних жирів 

  

20

 

10.5 

Виробництво молочних продуктів 

  

12

 

10.6 

Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості, крохмалів і крохмальних продуктів 

  

5

 

10.71 

Виробництво хліба та хлібобулочних   виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортіві тістечок нетривалого зберігання

  

5

 

10.72

Виробництво сухарів і сухого печива; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання

 

5

 

10.73

Виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів

 

5

 

10.8 

Виробництво інших харчових продуктів 

  

10

 

10.9 

Виробництво готових кормів для тварин 

  

10

 

11.0 

Виробництво напоїв 

  

20

 

13.3 

Оздоблення текстильних виробів 

  

5

 

13.9 

Виробництво інших текстильних виробів 

  

8

 

14.1 

Виробництво одягу, крім хутряного 

  

9

 

 

з них

 

 

 

14.11

Виробництво робочого одягу

 

8

 

14.19

Виробництво іншого одягу і аксесуарів

 

8

 

14.2 

Виготовлення виробів із хутра 

  

20

 

14.3 

Виробництво трикотажного та в'язаного одягу 

  

8

 

15.11 

Дублення шкур і оздоблення шкіри; вичинка та фарбування хутра 

  

20

 

15.12

Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробівзі шкіри та інших матеріалів 

 

10

 

15.2 

Виробництво взуття 

  

10

 

16.1 

Лісопильне та стругальне виробництво 

  

20

 

16.2 

Виготовлення виробів з деревини, корка, соломки та рослинних матеріалів
для плетіння 

  

20

 

18.1 

Поліграфічна діяльність і надання пов'язаних із нею послуг 

  

10

 

18.2 

Тиражування звуко-, відеозаписів і програмного забезпечення 

  

20

 

22.1 

Виробництво гумових виробів 

 

20

 

22.2 

Виробництво пластмасових виробів 

 

20

 

23.1 

Виробництво скла та виробів зі скла 

 

20

 

                                                                                                                   Додаток № 6

                                                                                              до рішення сесії  сільської ради

                                                                                              від  06.07.2017 року № 2    

                                                                                             “ Про місцеві податки і збори на території

                                                                                               Великосолонівської сільської ради на

                                                                                               2018 рік».

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про акцизний податок

     1. Платники податку

     1.1. Платниками податку є:

     1.1.1. Особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

1.1.2. Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність";

     2. Об'єктами оподаткування є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

     3. База оподаткування - вартість підакцизного товару (з податком на додану вартість), що реалізований відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового Кодексу України.

     4. Підакцизні товари та ставки податку

     4.1. До підакцизних товарів належать:

     - спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

     - тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

     - нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне;

     - автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

     4.2. Для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України, ставки податку встановлюються у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі: 5 відсотків за кождний літр  реалізованої  продукції.

     5. Строки сплати податку

     5.1. Сплата податку при реалізації суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

     5.1.1. Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

     5.1.2. Особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

 

                   Секретар сільської ради                                        В. К.  Жоржа   

 

 

 

Дата оприлюднення 30.05.2017 р.

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

 про оприлюднення проекту регуляторного акта

«Про затвердження ставок земельного податку на 2018 рік»

 

      Проект рішення Великосолонівської сільської ради «Про

затвердження ставок земельного податку на 2018 рік» розроблено  постійною комісію сільської ради з питань планування, бюджету та фінансів та постійною комісію сільської ради з питань агропромислового комплексу та раціонального використання природних ресурсів.   

 

      Основною метою прийняття регуляторного акта є встановлення ставок земельного податку та надходжень до місцевого бюджету на 2018 рік.

       Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу буде розміщено протягом 5 робочих днів з дня оприлюднення повідомлення на стенді  Великосолонівської сільської ради.

        Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань  приймаються в письмовому вигляді протягом 1 (одного) місяця з дати опублікування проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу за адресою: 55534, вул. Центральна, 31А, с. Велика Солона Єланецького району Миколаївської області, т.9-64-22, e-mail: kuybsr@ukr.net   

 

     Голова постійної комісії з

     питань планування

     бюджету та фінансів                                           П. В. Степанова   

 

      Голова постійної комісії з

      питань земельних ресурсів

      та охорони навколишнього

      середовища                                                          С. В. Вагін                 

 

 

 

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК

постійної комісії з питань планування бюджету та фінансів та постійної комісії сільської ради з питань земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акту «Про затвердження ставок земельного податку

на 2018 рік»

 

            Розробник проекту регуляторного акту: постійна комісія сільської ради з питань планування бюджету та фінансів та постійна комісія сільської ради з питань земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища 

1. Відповідність проекту регуляторного акту принципам державної регуляторної політики, встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»:

Проект регуляторного акту відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки.

 2. Відповідність проекту регуляторного акту вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»:

Проект регуляторного акту відповідає вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу.

 3. Узагальнений висновок:

Враховуючи проведену експертизу, проект регуляторного акту « Про затвердження ставок земельного податку на 2018 рік» відповідає вимогам ст. ст. 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». 

 

 

 

     Голова постійної комісії з

     питань планування

     бюджету та фінансів                                           П. В. Степанова   

 

      Голова постійної комісії з

      питань земельних ресурсів

      та охорони навколишнього

      середовища                                                          С. В. Вагін                 

 

 

 

АНАЛІЗ  РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

    Аналіз регуляторного впливу підготовлений згідно з вимогами Закону України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про плату за землю» від 19.09.96 № 378/96 – ВР, постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.11 року № 1185 «Про внесення змін до методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», Податкового Кодексу України (№ 2755 – VI).

Цей документ містить обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики та має визначену законом уніфіковану форму та зміст. Аналіз регуляторного впливу супроводжує вказаний проект рішення сесії Маложенівської сільської  ради, як регуляторного акту.                                              

Назва регуляторного акта:    Проект рішення «Про встановлення           

                                                     місцевих податків і зборів на 2018 рік»

Регуляторний орган:    Великосолонівська сільська рада.

Розробник документа: постійна комісія сільської ради з питань земельних ресурсів та постійна комісія сільської ради з планування, бюджету та фінансів.

 Відповідальна особа: спеціаліст сільської ради Левков Віктор Орестович.

 Контактний телефон: 9-51-22

1. Опис проблеми

           Цей регуляторний акт встановлює місцеві податки і збори, визначає об’єкти оподаткування, платників податків і зборів, розмір ставок, пільги зі сплати окремих видів податків, що зумовлює надходження додаткових коштів до сільського бюджету та створює передумови для розвитку підприємництва, економіки в цілому, та соціально-економічного розвитку території.

2. Цілі регулювання

Цілями регулювання є:

  • безумовне виконання норм чинного законодавства;
  • встановлення місцевих податків і зборів;
  • отримання додаткових коштів до сільського бюджету та направлення їх на втілення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери,  відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування при вирішенні питань щодо механізму справляння та порядок сплати земельного  податку.

 3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

3.1 Залишення питання неврегульованим, означає недоотримання додаткових надходжень від сплати місцевих податків та зборів, неможливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного та культурного розвитку, зменшення фінансування соціальної сфери та порушення чинного законодавства України. Альтернатива є неприйнятною, оскільки не допомагає вирішити проблему.

3.2 Прийняття проекту нормативно-правового акту «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік».

Аналіз обраної альтернативи показує, що перший спосіб не є прийнятним, так як він цілком не задовольняє ні інтереси держави з однієї сторони, ні територіальної громади  з іншої. Невизначеність процесу введення в дію місцевих податків і зборів призведе до втрат надходжень до місцевого бюджету, які можливо було б залучити на здійснення програм соціально-економічного та культурного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери.

За таких обставин, перевага була віддана другому способу, оскільки у цьому випадку досягнути вищезазначеної мети можливо у найбільш короткий термін з врахуванням особливостей роботи сільської  ради, її виконавчих органів, органів фіскальної служби.

4. Механізм реалізації мети

Згідно Податкового кодексу України до повноважень селищних рад належить прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів та пільг по місцевих податках і зборах.

Зробити це можливо за рахунок прийняття відповідного рішення Маложенівської сільської ради.

Тому вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння місцевих податків і зборів на території сільської   ради пропонується шляхом прийняття рішення  Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік.

5. Обґрунтування можливості досягнення поставлених цілей у разі затвердження запропонованого регуляторного акта і оцінка можливості проведення і виконання вимог регуляторного акта

Враховуючи, що виконання зазначеного рішення є загальнообов’язковим для всіх учасників правовідносин у системі оподаткування, досягнення цілей, передбачених п.2 цього аналізу, вбачається цілком реальним.

Рішення буде запроваджено на належному рівні і підлягатиме обов’язковому виконанню органом місцевого самоврядування, органом державної фіскальної служби та платниками місцевих податків і зборів.

Досягнення встановлених цілей шляхом виконання вимог даного регуляторного акту принесе вигоди без необхідності здійснення витрат, а саме:

- зменшуються витрати на адміністрування місцевих податків і зборів;

- орган місцевого самоврядування дотримається принципу верховенства закону;

- орган державної фіскальної служби та платники місцевих податків і зборів застосовуватимуть нормативно-правові акти Маложенівської сільської ради з питань оподаткування, які відповідатимуть вимогам чинного законодавства.

Контроль та нагляд за додержанням вимог запропонованого регуляторного акту буде здійснюватися органами державної фіскальної служби систематично, у тому числі під час проведення перевірок.

6. Визначення очікуваних результатів ухвалення запропонованого регуляторного акта

Регулювання впливає на кожну з трьох базових сфер: інтереси громадян та суб’єктів господарювання, інтереси держави, органу місцевого самоврядування.

 

 

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси органу місцевого самоврядування

- нормативні акти сільської ради з питань оподаткування місцевими податками і зборами, відповідатимуть вимогам чинного законодавства;

- зростання надходжень до сільського бюджету, що забезпечить додаткові можливості для досягнення соціально-економічного розвитку та вирішення проблем благоустрою, потреб громади, фінансування програм та збалансування інтересів усіх учасників регуляторного процесу.

відсутні

Інтереси громадян та суб’єктів господарювання

- відсутність збільшення розмірів ставок єдиного податку.  

- встановлення пільг зі податку на нерухоме майно.

- ставки податку на земельні ділянки, які знаходяться під забудовою встановлені на рівні минулорічних.

- створення передумов для розвитку бізнесу та потенційного освоєння  економічно привабливих територій.

Запровадження додаткових податків та зборів відповідно до норм законодавства України.

Інтереси

держави

- запровадження соціально справедливих місцевих податків та зборів.

-    встановлення пільг зі сплати окремих податків для підприємств, установ організацій, що фінансуються з державного бюджету України.

- створення умов для розвитку бізнесу та економіки держави в цілому.

відсутні

 

 7. Обґрунтування запропонованого терміну дії регуляторного акта

Пропонується встановити строк дії регуляторного акту на 2018 рік, що співвідноситься з цілями його прийняття. Зміни до регуляторного акта вносяться в разі потреби та у разі внесення змін до чинного законодавства.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Показниками результативності запропонованого проекту рішення сільської  ради є збільшення надходжень до місцевого бюджету.

9. Визначення способів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта у разі його ухвалення

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься протягом року з дня набрання ним чинності, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта планується здійснити за три місяці до закінчення терміну, на який приймається даний регуляторний акт.

Періодичне відстеження результативності не планується, в зв’язку з тим, що термін дії регуляторного акта складає 1 рік.

Під час проведення відстеження результативності цього регуляторного акта будуть використовуватись офіційні статистичні дані щодо показників результативності регуляторного акта.

 

     Голова постійної комісії з

     питань планування

     бюджету та фінансів                                           П. В. Степанова   

 

      Голова постійної комісії з

      питань земельних ресурсів

      та охорони навколишнього

      середовища                                                          С. В. Вагін                 

 

 

 

 

    

 

 ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

          ЄЛАНЕЦЬКОГО РАЙОНУ

         МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

         Рішення

 

«21 »    грудня    2017 року             с. Велика Солона                            №1

                                                двадцять третя  чергова сесія                                        7  скликання                                                    

    

Про сільський бюджет

на  2018  рік

 

                Згідно  Бюджетного Кодексу України  зі змінами   та Закону України ” Про місцеве самоврядування  в Україні  ”

 

Великосолонівська сільська  рада  ВИРІШИЛА:

 

  1. Визначити на 2018  рік:

-  доходи  сільського  бюджету у сумі 2170,347 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду  сільського  бюджету  2134,347 тис. грн., доходи спеціального фонду  сільського  бюджету 36,000 тис. грн., згідно з додатком №1 цього рішення;

-  видатки  сільського  бюджету у сумі  2170,347 тис. грн., в тому числі видатки загального фонду  сільського  бюджету  2134,347 тис. грн., видатки спеціального фонду  сільського  бюджету  36,000 тис. гривень  ;

2. Затвердити бюджетні призначення  Великосолонівської сільської ради на 2018 рік у розрізі  кодів тимчасової класифікації видатків та кредитування , у тому числі по загальному фонду  2134,347 тис. грн. та спеціальному фонду  36,000 тис. грн. згідно з додатком № 2 до цього рішення.

    

       3.Визначити оборотний касовий залишок бюджетних коштів  сільського бюджету  у сумі  2,500 тис. гривень.

      4.  Затвердити на 2018 рік  міжбюджетні трансферти згідно з додатком №3 до цього рішення.

      5.  Затвердити  на 2018 рік  резервний  фонд  сільського бюджету у сумі 1,000 тис. гривень.

     6. Затвердити в складі видатків  сільського  бюджету кошти на реалізацію місцевих (регіональних) програм у сумі  199,781  тис. грн. згідно з додатком № 4 до цього рішення.

   7. Затвердити перелік захищених статей  видатків загального фонду сільського  бюджету на  2018  рік за їх економічною  структурою:

- оплата праці працівників бюджетних установ

- нарахування на заробітну плату

- забезпечення продуктами харчування

- оплата комунальних послуг та енергоносіїв

- поточні трансферти населенню

- поточні трансферти місцевим бюджетам

- оплата послуг з охорони ( державних ) комунальних закладів культури

- оплата енергосервісу

    8. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право  Великосолонівській сільській раді  отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:

- позики на покриття тимчасових касових розривів  сільського  бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

  9. Сільському голові  забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

  10.   Установити , що у загальному фонді сільського бюджету на 2018 рік :

  до доходів належать надходження , визначені  статтею 69 ( доходи бюджетів міст , районного  значення , сільських ,селищних бюджетів) Бюджетного кодексу України , а також такі надходження :

  - податок на майно ;

  - єдиний податок ;

  -  інші субвенції;

  11. Установити , що джерелами  формування спеціального фонду сільського бюджету на 2018 рік у частині доходів є надходження ,визначені статтею 69.1 (надходження спеціальних фондів місцевих бюджетів) Бюджетного кодексу України , а також такі надходження :

- власні надходження бюджетних установ ;

- цільові та добровільні внески підприємств , установ, організацій  і громадян ;

- інші субвенції ;

- інші надходження ;

  12.  Прийняти  повноваження на здійснення видатків з районного бюджету на 2018 рік для фінансування дитячих дошкільних закладів та сільських будинків культури відповідно до Бюджетного Кодексу України зі змінами .

        13. Сільському голові забезпечити укладання угод по кожному виду енергоносіїв у межах обґрунтованих лімітів споживання. При виконанні бюджету забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну ,теплову енергію ,водопостачання ,водовідведення ,природний газ та послуги зв’язку ,які споживаються бюджетними установами ,не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості  по оплаті  вищезазначених товарів і послуг .

          У разі наявності простроченої кредиторської заборгованості з оплати комунальних послуг та енергоносіїв, управління Державної казначейської служби України в Єланецькому районі здійснює платежі загального фонду за видатками (крім передбачених пунктом 7 цього рішення ) лише після погашення такої заборгованості.                                                                              

     14.  Додатки № 1-4 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

     15.  Це  рішення набирає чинності з 01 січня 2018 року.

     16. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування бюджету та фінансів.

 

 Голова  сільської ради                 _______________ Л.О.Катанова

 

 

 

ВЕЛИКОСОЛОНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЄЛАНЕЦЬКОГО РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                                       

  Р І Ш Е Н Н Я

 

         21 грудня 2017 р.                      с. Велика Солона                                       №7                                        

                                                                                                              

                                                                                                          двадцять третя сесія

                                                                                                                             сьомого скликання     

            Про штатну чисельність

            апарату сільської ради

            на 2018 рік.

 

               Відповідно до пункту 5 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сільська рада

 

                В И Р І Ш И Л А:

  1. Встановити структуру та затвердити штатну чисельність сільської ради у такому складі:

        органи управління:   сільський голова                        -  1

                    секретар                                      -  1

                    спеціаліст - землевпорядник    -  1

                    прибиральниця  служб. прим.  -  0,5

 

         централізована бухгалтерія:   головний бухгалтер    -  1

                                                                                                                                        

         будинок культури:     директор будинку культури    - 1,0

                                              завідуючий сектором

                                              по роботі з молоддю                 - 0,75

 

         дитячий садок:           зав. дитячого садка                   - 0,75

                                              помічник  вихователя              - 0,75

                                              кухар                                          - 0,75

                                              охоронник                                 - 1

                                              оператор газового опалення    - 0,75 (сезонно)

 

         благоустрій:                робітник по благоустрою     -  2

 

 

 

                  Сільський голова                                                  Л. О.  Катанова                    

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *